Články

Zobrazení příspěvků z April, 2013

Rohálovská 50ka

Napsal: Stanislav Špiler v XCM 7 let, 9 měsíců
Rohálovská 50ka

Již 4. ročník jednoho z nejpěknějších závodů v našem kraji, ale také v celé ČR, je úspěšně za námi. Heslo pořadatelů “Vaše jarní srdcovka” není jen výkřikem do tmy, ale skutečností.

více / 0 komentáře

Hulínský duatlon

Napsal: Jiří Klíma v Triatlon 7 let, 9 měsíců
Hulínský duatlon

V sobotu 13.4. jsem se vydal na kole směr Hulín kde se konal 2. ročník silničního duatlonu o distancích 6 km běh, 33 km kolo a 3 km běh.Do dějiště závodu jsem využil jako ideální rozjetí před závodem, i když mi cestou trošku pršelo :) Po půlroční závodní pauze to byl návrat zpět do závodního kolotoče, závod jsem tedy absolvoval tradičně s plného tréninku.Na startu jsem potkal několik svých dobrých kamarádů a především špičkových závodníků, takže nebylo nouze o to, abych závod absolvoval pouze v tréninkovém tempu.Závod startoval v 11 hodin ráno a to gundersenovou metodou v intervalu 1 minuta a zakázanou jízdou v háku na cyklistické trati. Protože jsem neměl k dispozici žádné informace jak si vedou závodníci přede mnou, musel jsem v začátku jet naplno. Až závěrečný 3km dlouhý běh jsem jen vyklusal, jelikož mi v depu řekli můj náskok na ostatní. Jsem velice spokojený, že jsem obhájil loňské vítězství a to bez mála s 6 minutovým náskokem před druhým závodníkem.Závod hodnotím kladně , zjistil jsem na sobě určité nedostatky které se budu v příštích týdnech a měsících snažit eliminovat a kvalitně se připravit na další závody.

více / 0 komentáře

Po absolvování soustředění přišel první ostrý test

Napsal: Michal Petrák v Silnice 7 let, 9 měsíců
Po absolvování soustředění přišel první ostrý test

A je to tady! Po úmorných hodinách strávených na trenažérech, na válcích se menší skupinka našich závodníků vydala završit zimní přípravu na soustředění do Chorvatského Umagu. Zde dolaďovali formu před nastávající závodní sezónou. I když počasí nebylo mnohdy zrovna ideální, ani to naše “závoďáky” nezastavilo a poctivě najížděli veledůležité objemy. Ti, kteří se nemohli z různých důvodů přidat a absolvovat tak soustředění, trénovali také. Avšak počasí, které se na začátku jara objevilo hází všem cyklistům “klacky pod nohy” a podmínky na trénink byly hodně náročné. Snad to již bude lepší...

více / 0 komentáře