Články

Zobrazení příspěvků z May, 2013

MČR 2013 Žluté lázně - Praha

Napsal: Stanislav Špiler v Triatlon 7 let, 9 měsíců
MČR 2013 Žluté lázně - Praha

V sobotu 25.5. 2013 se v pražských Žlutých lázních konalo MČR v terénním triatlonu.

více / 0 komentáře

Birel Bike Vysočina Maraton a EP Energy MTB Night Race

Napsal: Lukáš Sládeček v XC, XCM 7 let, 9 měsíců
Birel Bike Vysočina Maraton a EP Energy MTB Night Race

Tento víkend si ani náš tým nemohl nechat uniknout úžasnou atmosféru Světového poháru XC v Novém Městě na Moravě a tak jsme se vydali do těchto krásných koutů naší země. Plán byl relaxovat, ale také se zúčastnit sobotního maratonu a nočního závodu. Završením byla samozřejmě podpora bikerů při nedělním závodě.

více / 0 komentáře

XC Spešov 2013

Napsal: Lukáš Sládeček v XC 7 let, 9 měsíců
XC Spešov 2013

V sobotu 18. května jsme se vydali na závod Poháru drahanské vrchoviny, konkrétně do Spešova. Vyrazili jsme ve čtyřech: Petr Oravec, Honza Janda, Jirka Javůrek a Lukáš Sládeček. Tento závod byl náročný nejen kvůli úvodnímu kopci, který hned po příjezdu naznačoval, že to nebude lehké. Oproti minulému roku byl okruh obohacen o více technických prvků, měřil 3450 metrů a jeli jsme ho pětkrát.

více / 0 komentáře

Mamut Tour / Bike 2013

Napsal: Lukáš Sládeček v Silnice 7 let, 9 měsíců
Mamut Tour / Bike 2013

Je sobota 11. května sedm ráno a náš tým se pomalu, ale jistě sjíždí na Přerovském výstavišti, aby jsme se především zúčastnili silničního závodu Mamut Tour. Dnešní deštivé počasí nikoho z nás nerozhodilo a brali jsme to s humorem. Když už vás kolo jednou chytne, tak nepřízeň počasí je to poslední co by vám mělo zabránit protnout cílovou pasku naplánovaného závodu.

Osobně jsem tento závod bral jako svůj křest ohněm. Zatím jezdím jen bike a jednalo se tedy o první silniční závod - ovšem zbytek týmu už byli ostřílení, větrem ošlehaní silničáři (aspoň ve srovnání se mnou). Nevěděl jsem co od toho můžu očekávat a ani zda je silnice moje krevní skupina. Ano, samozřejmě převážnou část tréninku strávím na silnici i když jezdím MTB. Ale závod je závod. Proto jsem se v rámci svých časových možností snažil připravit natolik, abych sám byl s výkonem spokojen. A troufám si říci, že se stejným odhodláním do toho šel i zbytek týmu. Tedy jmenovitě Pavel Rada, Katka Sedláčková, Jan Janda, Milan Kolář a na pořádnou bahenní lázeň dostal chuť Petr Oravec, který si naplánoval Mamut bike.

Všichni jsme se připravili na start tratí s odhodláním dát do toho vše. Tedy silnice 136km, 83km a bike 30km. Neplánovali jsme postavit se na start delších tratí. Chtěli jsme si zazávodit a jako amatérský tým by jsme na delších tratí moc neuspěli. Byla zde velká konkurence s kterou nemělo cenu soupeřit. Každý známe své hranice a podle toho vybíráme naše závody. Ano, občas se člověk nechá unést a nevybere zrovna moudře - tentokrát ne. Byli jsme plně seznámeni s tratí, znali její slabá místa a úseky, které jsme chtěli využít v boji o další příčky. A s tím jsme se postavili v 8:30 na start Mamut Tour 2013, aby o 10 minut později zazněl startovní výstřel a nám opět vřel adrenalin v žilách. Mamut Bike odstartoval asi o 20 minut později.

Původně jsme si myslel, že bych popsal průběh závodu, ale je to asi zbytečné. Schválně kolik z vás dočetlo až sem? :) Nicméně když to shrnu tak všichni podali skvělé výkony i když se určitě našli i nějaké ty chybky z kterých si bereme ponaučení do dalšího závodu. Abych pravdu řekl, před závod jsem zaslechl zvěsti, že organizační schopnosti nejsou dobré a já si dovolím s tímto nesouhlasit. Se značením trati jsem byl naprosto spokojen. Na kritických místech se nacházeli regulovčíci v oranžových vestách - zabloudit jste nemohli ani v tom deštivém počasí, které ten den panovalo. A to samé mi bylo potvrzeno i na trati pro MTB. Rád bych tedy vzkázal organizátorům - “Skvělá práce.”

A jak si vedl náš tým? Výsledky v závodu v absolutním pořadí: Mamut Bike na 30km - 1. Petr Oravec. Mamut Tour na 83km - 10. Jan Janda, 26. Milan Kolář, 38. Sládeček Lukáš a 81. Katka Sedláčková. A nemůžeme opomenout ani krásný výsledek Pavla Rady na 136km dlouhé trati. Absolutně 23. pozice a 1. ve své kategorii. I když počasí nebylo ideální, všichni jsme si to náramně užili - jen Katka se navíc musela poprat i s defektem, ale i přes to bojovala dál. A za to všem patří velké díky a jsem rád, že jsem u toho byl.

Jak to dopadlo s tím zda silniční závody jsou má krevní skupina? Teď už vím naprosto přesně, že stejně tak jako miluji bike, úplně stejně mi k srdci přirostla i silnice. Cyklistika je boj, kdy bojujete převážně sami se sebou a pokud to nevzdáte, začnete vítězit.

více / 0 komentáře

XC Benešov 2013

Napsal: Jan Janda v XC 7 let, 10 měsíců
XC Benešov 2013

V sobotu 4. května se jezdci týmu CK PeMaP Přerov, jmenovitě Lukáš Sládeček, Jan Janda, Petr Oravec a Jiří Javůrek, vydali proti směru davů proudících na Aleš maraton a zvolili přínosnější závod ze seriálu Pohár drahanské vrchoviny, který tentokrát zavítal do obce Benešov.

více / 0 komentáře