Český pohár Pec pod Sněžkou

Petr Oravec 6 let, 11 měsíců

0 komentáře

Uplynulý víkend jsme se závodili v Peci pod Sněžkou na nejtěžší trati Českého poháru. Závodu se zúčastnil Jirka Javůrek a Petr Oravec. Na místo závodu jsme dorazili už v pátek a při tréninku na trati bylo jasné, že tohle je trať světového formátu! Nechyběly prudké stojky, schody, kořeny, klády, zatáčky, dokonce skok... Prostě všechno, co je myslitelné.


V den závodu panovala zvláštní atmosféra plná očekávání a otázky: "jak jen to dnes dopadne?''
Po startovním výstřelu bylo jasné, že tohle je jiná liga a nic nebude zadarmo.
Bohužel Petr, který chtěl na téhle trati zjistit své možnosti, vyzul v prvním kole přední plášť a závod pro něj skončil ve 3/4 prvního kola, kdy musel z relativně přední pozice odstoupit.
Jirka závod objel na jistotu a odnesl si 15. místo a kopu zkušeností a dojmů.

V neděli 6.7. se jel open závod na stejné trati jako v sobotu, jen byla vynechána pasáž se schody a kořenitým sjezdem Merida Rocks, což zkrátilo okruh na něco málo přes dva kilometry.
Závodu se zúčastnil jen Petr, odhodlán napravit sobotní neúspěch. V závodě si vedl skvěle a na technické trati dojel do cíle na druhém místě za Pavlem Skalickým.

Český pohár na nás udělal velký dojem a dodal nám sílu a motivaci k dalšímu zlepšení a ukázal nám, že technika jízdy na kole je velice důležitá a nemělo by se na ni zapomínat. V příštím roce plánujeme objet celý seriál Českého poháru, tak nám držte palce!

Komentáře

  • Nejsou zde žádné komentáře

Nový Komentář

požadováno
požadováno (neveřejné)
volitelné