Mamut tour a bike 2014

Jirka Javůrek 6 let

0 komentáře

Druhý víkend v květnu se náš tým v silné sedmi členné sestavě vydal na start silniční trasy na 85km a dva závodníci se vydali na bikovou trať 30km.

Od startu silnice na 85km jsme se snažili rozhodnout závod, byli jsme neustále na špici a snažili se redukovat peloton, což se nám dařilo a ze 120 členného pelotonu bylo asi po 20 km cca 30 jezdců především zásluhou našich jezdců Pavla Rady, Petra Oravce, Toma Zobaníka, Jirky Javůrka a Stani Špilera.

Bohužel na 22 km postihl nepříjemný pád našeho Pavlíka Rady. Ve vesnici Sovadina vyjížděl řidič osobního auta od rodinného domu a zcela ignoroval pořadatelské auto, pravděpodobně se ani nerozhlédl a nejdřív se pomalu rozjel, začali jsme na něho křičet a on se prudce rozjel a zastavil uprostřed cesty přímo před rozjetou skupinou. Pavlík jel první a my roztažení za ním a za námi zbytek skupiny, nemohl stihnout brzdit, tak udělal jedinou možnou věc a prudce to strhl doprava a projel skulinkou mezi autem a obrubníkem. Bohužel poté následoval náraz do betonové zídky a tvrdý dopad na zem. My ostatní jsme měli více času na zareagování a vyhnuli jsme se vozidlu nebo zastavili. Pavlík hned vyskočil a říkal, že je v pohodě, tak jsme pokračovali v závodě, ale poměrně dlouho jsme se z toho vzpamatovávali.

Závod se začal rozhodovat v posledním kopci v Hlinsku, kde se vyselektovala devíti členná skupina a znašeho týmu tam zůstali Jirka, Tom a Peťa. Ve vysokém tempu jsme projeli Žebračku a nastoupil Tom, boužel nástup nevyšel, skupinu nerozdělil a všichni jsme se blížili do spurtu.

Nejlépe dopadl Petr Oravec na 5. místě a 2. v kategorii, Tom Zobaník 6. a 3. v kat. a Jirka Javůrek 9. a 5. v kategorii. Další z našeho týmu dojeli už s menší ztrátou Lukáš Sládeček na 51. místě a 28. v kat. a náš plavecký trénér Martin Šlechta, který stále objevuje kouzla cyklistiky na 55. místě a 31. v kat.Na bikové třicítce zajela naše Terka Loupalová na 51. místě, 4. v kat. a Honza Mrtvý 37. a 8. v kat.

Závěrem bych chtěl popřát Pavlíkovi brzké uzdravení a návrat do sedla nového kola, protože jeho KTM je na tři kusy. A pro nás ostatní poučení z letošního závěru silniční trasy, kdy jsme si po kontrolování celého závodu pokazili závěr a uteklo nám vítězství.

foto: Petr Dohnal

Komentáře

  • Nejsou zde žádné komentáře

Nový Komentář

požadováno
požadováno (neveřejné)
volitelné