Pátek VALACHY MAN a neděle PDV Okrouhlá

Lukáš Sládeček 5 let

0 komentáře

VALACHY MAN

V pátek 8. srpna se konal terénní triatlon VALACHY MAN, kterého se zúčastnilo rekordních 575 sportovců. V závodě štafet (350 m plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km běh) bojovali Martin Šlechta (plavání), Petr Oravec (kolo) a Tomáš Zobaník (běh). Naši závodníci podali skvělý výkon a vybojovali 1. místo.

Jirka Klíma bojoval na hlavní trati triatlonu VALACHY MAN. Na tento závod se poctivě připravoval, ale bohužel měl na startu smůlu a inkasoval hned dvě včelí žihadla, což mu znepříjemnilo průběh závodu. Přesto bojoval s každým metrem trati a cílovou pásku protnul na celkovém 5. místě.

Reportáž ze závodu od ČT zde.

Okrouhlá

V neděli 10. srpna se konal další závod Poháru Drahanské vrchoviny - tentokrát v obci Okrouhlá. Jednalo se převážně o technickou trať - traily lesem, překážky, skoky přes klády, které se mimo jiné objevili i při sjezdech, aj. Závodu se zúčastnila Tereza Loupalová, Petr Oravec, Jirka Javůrek a Lukáš Sládeček.

Nejlepší umístění získali: Terka 2. místo za juniorky, která se statečně poprala s náročnou tratí. Dále i přes páteční únavu po Valachy manu Petr, který se umístil na 5. pozici. A Jirka, který závod dokončil jen dvě místa za Petrem - tedy na 7. pozici. Dosáhl proti loňskému ročníku značné zlepšení a tak mu přejeme, ať mu to vydrží a vybojuje další cenná umístění.