Posezónní rozbor a zimní příprava

Michal Petrák 8 let

0 komentáře

CK PeMaP Přerov je o další rok zkušenější. A v cyklistice jsou zkušenosti dosti cenné, ne-li to nejcennější. Již tři sezóny se pohybují dresy karbonového stylu po přerovsku a zajisté se tento tým zapsal do paměti konkurenčních týmů. Za vyníkající týmovou práci a jednotlivá vítězství hovoří fakt množství dosažených výsledků.

Jen připomenu to nejcennější, kdy Jirka Klíma vybojoval titul mistra světa v terénním triatlonu na Hawaii, ale v týmu jsou i další vítězové. Např. mnoho výborných výsledků dosáhla mladá dvojice Honzík Janda a Petřík Oravec a samozřejmě i velezkušený Standa Špiler. Pozadu však nezůstali i další naši skvělí závodníci. V průběhu sezóny jsme se snažili pravidelně informovat o našich výsledcích a našem počínání. Čili naši pravidelní čtenáři vědí, jakých výsledků bylo dosaženo v sezóně 2012.

Tak jak to bývá zvykem, je důležité si vždy, jako tým sednout a rozebrat vše kladné i záporné. To se take odehrálo i v našem týmu, kdy jsme se ve větším počtu sešli mezi svátky vánočními a rozebírali jsme, teď již loňskou sezónu, tedy úspěchy, vzpomínali jsme na závody, ale také jsme se nevyhnuli tématům jako špatná organizace atd. Opět se však sešla vyníkající parta. Samozřejmě, že jen nezůstalo u rozebírání již ukončené loňské sezóny, ale začali jsme při této příležitosti ladit plány na další sezónu. A věřte, není jich málo. Nejdůležitější pro náš tým je opět zaměření se na důkladnou zimní přípravu, která v současné době probíhá na plné obrátky. Zakončení zimní přípravy by mělo být zpečetěno jarním soustředěním v Chorvatsku. Vše se ale stále plánuje, ale několik našich členů již přislíbilo svoji účast na tomto soustředění.

Po zaslouženém odpočinku se členové týmu CK PeMaP Přerov pustili do neúnavné zimní přípravy. Po ukončení sezóny jsme všichni zaslouženě odpočívali a dobíjeli baterie a případně léčili lehká zranění.

V současnosti jsou naše treninkové, nebo zimní stroje již v plném zápřahu. Odtrénované sekundy, minuty, hodiny se pomalu a jistě sčítají a navyšují. Každý ze členů se již připravuje na další sezónu. Mnoho z nás začalo pravidelně běhat, a když počasí dovolí, sejdeme se v hezkém počtu a provětráme své stroje na vzduchu. A věřte, není nic krásnějšího, než-li se sejít, natočit nějaký ten kilák a cítit ten vítr a ten nepopsatelný pocit. I když je letošní zima příznivá k cyklistice a k běhání, musíme si však dát pozor na nemoci a zranění.

Většina členů se připravuje na svých trenažérech, ladí techniku šlapání na válcích a případná vánoční kila se již pomalu a jistě stávají minulostí. Výborným přínosem byla pro nás pronajatá hala. Především jsme se zaměřili na pravidelný, důkladný a kvalitní strečink. U každého z nás byli odhaleny nedostatky a tak se každý zaměřil na jejich odstranění. Míním tím posílení břišních a zádových svalů, což je nesmírně důležité. Z vlastního pohledu mohu úpřimně uznat, že zimní příprava je o výdrži, psychice a především o vůli. Jak se do přípravy pustíte, nesmíte přestat. Je to jako dovolená droga, kdy cítítě mírná zlepšení a to vás “nakopává” nezastavovat a žene vás to kupředu.

Ke konci roku se nám ozvali další eventuelní zájemci o vstup do našeho týmu a musíme předem říci, že by měli být kvalitním přínosem. Již v průběhu zimní přípravy dokazují, že mají chuť a sílu na sobě pracovat a vyhrávat.

Komentáře

  • Nejsou zde žádné komentáře

Nový Komentář

požadováno
požadováno (neveřejné)
volitelné