Rohálovská 50ka

Stanislav Špiler 7 let, 6 měsíců

0 komentáře

Již 4. ročník jednoho z nejpěknějších závodů v našem kraji, ale také v celé ČR, je úspěšně za námi. Heslo pořadatelů “Vaše jarní srdcovka” není jen výkřikem do tmy, ale skutečností.

Pořadatelé za poslední 4 roky stále zvyšují už tak vysoký standard a závodníci se jim vždy odvděčí naprostou spokojeností. Pořadatelský tým okolo Martina Koplíka - VESANI dělají R50ku s láskou a nepotřebují z tohoto závodu dělat “mega komerční paskvil” Vzkaz od nás: “Martine doufám, že zůstanete u Vaši myšlenky...”, díky...

Startovní pole čítalo bezmála 700 závodníků, mezi kterými byli i známé cyklistické osobnosti jako Jirka Ježek, Karel Hartl, Václav Strnad, Pavel Žak, dále triatlonové hvězdy Petr Vabroušek a náš Jirka Klíma a také dalších 5 reprezentantů CK PeMaP Přerov Jan Janda, Petr Oravec, Jirka Javůrek, Lukáš Sládeček, Honza Slezák.

Pořadatelé si na 4. ročník připravili několik změn. Ty byly zapříčiněny probíhající objížďkou, takže na závodníky čekal jiný start, zaváděcí okruh na jehož konci byla rychlostní premie a dojezd do cíle, kde pár set metrů bylo vedeno přes zemědělské družstvo obce Prusinovice a závodníci tak asi poprvé projížděli kravínama, ale i tímto si pořadatelé hravě a nenásilně poradili. Naši závodníci šli do tohoto závodu s velkým odhodláním. Vědomi si početné bikerské skupiny velice kvalitních závodníků, chtěli na trati nechat vše a podat co nejlepší výkon.

Jirka Klíma startoval v první řadě, hned vedle Jirky Ježka, takže si hned po startu vybudoval dobou pozici pro závod. Ostatní členové týmu si během zaváděcího okruhu taktéž drželi pozice, až na našeho Jirku Javůrka, který byl na neštěstí shozen jiným závodníkem, což ho zbrzdilo a navíc rozhodilo z tempa. Z pádu si odnesl rozseklé koleno a loket, ale jeho vůle závodit za CK PeMaP Přerov ho přiměla v závodě pokračovat a jeho výkon musím pochválit. Jirka byl tak otřesený, že za celý závod vypil asi 2 dc ionťáku, což při tak teplém počasí, které v sobotu panovalo, nebylo pro Jirkův výkon ideální. V cíli musel vyhledat zdravotnickou pomoc a v současné době se musí obejít bez kola, aby doléčil svá zranění.

Honza Janda s Petrem Oravcem závod absolvovali v ideálním tempu a v cíli dojeli na 49., respektive na 36. místě, Lukáš Sládeček zvládl R50ku na 199. místě a nováček v týmu Honza Slezák na 190. místě. Zraněný Jirka Javůrek dojel 85. Jirka Klíma zajel slušný výsledek a dojel 12., což mezi cyklisty specialisty je dobrý výkon. Již před závodem mu bylo jasné, že proti rozjetým cyklistům bude mít těžkou pozici, ale vzal závod jako kvalitní trénink a dobré rozjetí před důležitými závody, kterého čekají v květnu. Výsledky všech našich závodníků hodnotím kladně, stejně jako super práci všech pořadatelů, všech fanoušků na trati a celého podpůrného týmu CK PeMaP Přerov. Děkuji také všem sponzorům za podporu.

Jen bych se rád vrátil k hodnocení R50ky. Myslím si, že to není jen můj pocit, ale tento závod je opravdu unikátní a nepotřebuje k tomu extrémní trať, vysoké startovné, ani další hlouposti kolem. Tento závod dělají lidi, kteří milují sport, pro lidi, kteří milují tento závod. Pořadatel možná do závodu investuje více, než za startovné vybere, ale proto je R50ka taková jaká je a proto je tak dobrá. Možná by mohl Martin Koplík a jeho tým napsat návod pro ostatní pořadatelé. Ale ne, buďme rádi, že R50ka je jedinečná. Proto se zde bude většina lidí vracet a celý tým CK PeMaP Přerov taktéž.