Silniční závod Dukovanské okruhy

Petr Oravec 6 let, 9 měsíců

0 komentáře

V sobotu,12.4.2014, jsme se vydali vstříc prvním závodům a nevybrali jsme si nic lehčího, než opět silniční závod Dukovanské okruhy. Jirka Javůrek, Tomáš Zobaník a já Petr Oravec jsme absolvovali hlavní závod na 86 kilometrů. Pavel Rada závod masters 1 na 65 kilometrů, Martin Šlechta závod Hobby na 43 kilometrů a Terka Loupalová závod žen, ze kterých byla suverénně nejmladší.

Sešla se výborná konkurence, ze které šel strach už při příjezdu k elektrárně ČEZ. Přehlídka, co si kdo za zimu koupil byla velkolepá a inspirující, avšak po projetí internetových obchodů jsme usoudili, že zůstaneme jen u obdivování. 

V prvních dvou kolech bylo tempo snesitelné, ale ve třetím kole se začalo víc nastupovat a toto tempo nevydrželi mnozí aktéři. Zejména poslední stoupání bylo výživné - na hrubou ještě výživnější.

Ve výsledku jsem obsadil 30.místo v čase balíku, což je pro mě ve srovnání s loňskou sezonou jiná dimenze. Jirka dojel společně s Tomem na 51. resp. 52.místě se ztrátou necelých 20 minut na balík. Pavel obsadil 19.místo v kategorii, Terka obsadila 4.místo mezi kadety, jela totiž s klukama, protože je prostě dobrá a Martin dojel do cíle na 18. místě.

Následnou časovku jsme ovšem neabsolvovali, protože by pro nás neměla velký přínos. Sezona je na začátku, tak jsme se nechtěli utavit hned v prvním závodě. 

Dalším závodem je tradiční Rohálovská 50ka.

Fotografie: Jan Brychta / svetcyklistiky.cz

Komentáře

  • Nejsou zde žádné komentáře

Nový Komentář

požadováno
požadováno (neveřejné)
volitelné